Destillaatorite esmakasutajad on sageli huvitatud alljärgnevast infost:
- Destillaatori tööle seadistamise peale kulub keskmiselt 5 – 10 minutit päevas
- Peaaegu kõikide lahustite puhastamise töötsükli kestvus on 4 – 5 tundi.
- Destillaatorite sees käivad soodsas ühekordsed kotid, mille siis jääb peale protsessi alles jäänud kuivanud värv
- Destilleerimise protsess on kinnine. Töökeskkonda eritub ainult lahusti lõhn, mis tekib puhta lahusti aurustumisel kanistrist, ehk siis lõhna tekib sama palju nagu alati lahtise korgiga kanistrist. Praktikas ei ole see lõhn häiriv.
- Kui destillaator on valesti seadistatud siis võib tekkida täiendav lahusti lõhn, kuid see on välditav korrketse seadistusega
- Lahusti puhastamise seadmeid on erineva automatiseerituse tasemega ja sellest tulenevalt on nende hinnad erinevad.
- Lahusti destillaatori paaki ei ole vaja igapäevaselt puhastada kui kasutatakse ühekordseid kotte
- Sageli küsitakse, millises olekus on destilleerimise järel jääkprodukt. Võimalikud variandid on näiteks kuiv pulber, kummi meenutav olek, kivi meenutav olek. Tegelik tulemus sõltub destilleeritavast materjalist (nt epoksiid, akrüül, polüretaan baasil värv), mitte aga konkreetsest kasutatavast destillaatori mudelist.
- Müüa on destillaatoreid suuruse vahemikus 10 liitrit – 230 liitrit. Soovituslik on valida destillaator, mille suurus on teie päevane või nädalane lahustijääkide tekkimise hulk.
- Tootmisliinide sisse integreeritavaid destillaatoreid pakume võimsusega kuni 2500 liitrit ööpäevas.
Enim levinud destilleeritavad lahustid on: nitrolahusti (sh. etanool. Metanool, Etüülatsetaat, n-butüülatsetaat, n-butanool, ksüleen, etüülbenseen, etüülmetüülketoon) atsetoon ja tolueen.